Strieborné medaily pre U13 + video
 17.február 2014, 00:58 v kategóriach ML.ŽIACI U13 > Zápasy > Prípravné
ObFZ Nitra v spolupráci s redakciou MY Nitrianskych novín zorganizovali 1.ročník turnaja mladších žiakov o Pohár Miroslava Stocha. Mladší žiaci ŠK Nevidzany obsadili na premiérovom ročníku turnaja o Pohár Miroslava Stocha druhé miesto. Po víťazstve v skupine B a semifinálovej výhre nad Kolíňanmi nestačili vo finále na Čeľadice.

Prehľad zápasov ŠK Nevidzany:

Skupina B:

ŠK Nevidzany - KMŠN Výčapy-Opatovce 3:0

2. Dávid Mladý 1:0 video
3. Erik Krčmár 2:0 video
5. Dávid Mladý 3:0 video

V úvodnom zápase na turnaji sme mali od začiatku hernú prevahu a so súperom sme si bez problémov poradili.

ŠK Nevidzany - OFK Sľažany 3:0

3. Alexej Pavlov 1:0 video
4. Erik Krčmár 2:0 video
6. Alexej Pavlov 3:0 video

Vo dobrej hre sme pokračovali aj v našom ďalšom vystúpení. O výsledku bolo opäť rozhodnuté už v polovici zápasu.

ŠK Nevidzany - OFK 1948 Veľký Lapáš 2:1

6. Erik Krčmár 1:0 video
9. Dávid Mladý 2:0 video
10. Sebastián Prešinský 2:1 video

V súboji dvoch dovtedy neporazených tímov išlo o prvé miesto v skupine. Hernú prevahu sme strelecky vyjadrili v druhej polovici stretnutia.

ŠK Nevidzany - ŠK Báb 2:1

3. Erik Krčmár 1:0 video
12. Samuel Török 1:1 video
12. Erik Krčmár 2:1 video

Zápas sme síce mali od úvodu pod kontrolou, ale herne to nebolo tak dobré ako v predchádzajúcich zápasoch. Súperovi sa nakoniec podarilo 40 sekúnd pred koncom vyrovnať. Po rozohrávke strieľal zdiaľky Pavlov a následný roh Mladého zavesil pod brvno ľavačkou Krčmár 15 sekúnd pred záverečným klaksónom.

ŠK Nevidzany - ŠK Veľké Zálužie 0:1

11. Bédi 0:1 video

Pred záverečným stretnutím sme mali isté prvé miesto v skupine. Šancu dostali všetci hráči z lavičky. Remízový zápas nakoniec súper rozhodol pre seba v závere.

1. Erik Krčmár 1:0 video

Keď Krčmár v prvej minúte prenikol po ľavej strane a skóroval, nik netušil, že gól bude znamenať postup do finále. V našej hre bolo už viac nervozity, Pavlov navyše dvakrát v dobrej pozícii mieril do horných častí bránky, kde brankár súpera nemal problém zasiahnuť. Kolíňany mali hlavne v druhej polovici zápasu tlak, ten vyvrcholil šancou najlepšieho strelca turnaja Baboša. Tentokrát však poslal odrazenú loptu ponad prázdnu bránku.

Finále:

ŠK Nevidzany - TJ Slovan Čeľadice 0:2

10. Peter Halúzka 0:1 video
13. Mário Koprda 0:2 video

Finálový zápas začal dvomi veľmi dobrými šancami Krčmára, pri oboch dobre zasiahol brankár. Čeľadice postupne ovládli hru, ale strelecky sa presadiť nevedeli. Pomohla im až nešťastná ruka Boldiša a z priameho kopu sa ujali vedenia. Definitívne rozhodol druhý gól v poslednej minúte, kedy sme dohrávali v troch. Mladší žiaci ŠK Nevidzany tak obsadili rovnako druhé miesto ako ich o dva roky starší kolegovia.

Konečné poradie turnaja:
1. Čeľadice
2. Nevidzany
3. Kolíňany
4. Báb

Zostava ŠK Nevidzany: Martin Kéry - Erik Krčmár, Matúš Boldiš, Dávid Mladý, Alexej Pavlov. Striedali: Filip Berkeš, Ivan Dukay, Adam Švec, Šimon Strieška, Martin Halanda.
Tréneri: Pavol Baláž, Peter Bajla.

Strelci našich gólov:
Erik Krčmár 6
Dávid Mladý 3
Alexej Pavlov 2

Hralo sa na bránky 5x2 m, brankár a štyria hráči v poli. V základnej skupine trval zápas 12 minút, v play-off 13 minút.