Zimná príprava v plnom prúde
Poznávacím znamením zimných mesiacov v príprave futbalistov sú kondičné tréningy, prípravné zápasy buď na umelej tráve alebo v blate či snehu, ale aj sústredenia či halové turnaje. Úlohou funkcionárov je hlavne riešiť prestupy hráčov. Inak tomu nie je ani v našom klube.

Áčko zimuje na piatej priečke tabuľky. Jesennú časť hodnotil tréner Juraj Baláž pre mynitra.sme.sk takto: „S naším tabuľkovým postavením po jeseni som nespokojný. Chýbajú nám tri body z Výčap-Opatoviec. Sťažnosť na výkon hlavného arbitra v tomto dueli nám síce uznali, body nám však už nik nevráti. Sklamaný som taktiež z rozhodnutia DK ZsFZ, akým trestom bol ohodnotený likvidačný zákrok na nášho 17-ročného útočníka. Nečudujem sa, že kvalita súťaže klesá, keď nie je chránené zdravie hráčov a niektorí kluboví funkcionári stále nepochopili, že cez rozhodcov dlhodobo cesta k úspechu nevedie. V Nevidzanoch ma teší šírka kádra a zdravá konkurencia, ktorú vytvárajú hráči béčka aj dorastenci. Fungovanie klubu je nastavené správnym smerom, ale na pohode nám určite nepridávajú vyššie spomenuté fakty. Stále veríme, že kompetentní ľudia na ZsFZ prehodnotia svoje rozhodnutie k zápasu v Hornej Kráľovej a vydajú jasný signál o tom, že je v ich záujme, aby sa na ihriskách hral najmä futbal. Veď je to krásna hra, ktorá nás má predovšetkým spájať. Či sa mýlim?“ Odvolacia či disciplinárna komisia ZsFZ napokon usúdila, že "Erikovi Müllerovi sa vlastne nič nestalo" a potvrdila smiešny trojmesačný trest pre brankára Hornej Kráľovej...
Počas zimy sa z viacerých hráčov stali altruisti a rozhodli sa "ísť pomocť" okolitým klubom so záchranou. Michal Doležaj zachraňuje štvrtoligové Kozárovce, ktoré od nás odišli v prvom kole Slovenského pohára s jasnou prehrou. Miroslav Beňuš a Ivan Bielik pre zmenu odišli do Bošian, tie ratujú piatoligový život. Matúš Klas je na polročnom hosťovaní v Klasove, kde sa stretol rovnako s našim hráčom a svojim bratom Patrikom. Najlepší strelec Mário Kajaba odišiel do Rakúska.
Aj vzhľadom k atraktivite 5.ligy Stred ZsFZ (postup je v rovine teórie, vypadnúť sa nedá) a nášmu postaveniu v tabuľke je filozofia vedenia klubu a trénera Baláža jasná. Príležitosť budú dostávať hráči s ochotou hrať za náš klub. Postupne viac šancí dostanú ďalší odchovanci z ostatných dvoch úspešných dorasteneckých ročníkov (1997 a 1998). K stabilným hráčom A-tímu Jozefovi Strieškovi, Martinovi Fröhlichovi a Martinovi Paukovi môžu pribudnúť Richard Krčmár a Adam Huňady, ktorí už na jeseň odohrali za áčko niekoľko zápasov. Marco Žilla podával v B-tíme spoľahlivé výkony a výkonom nesklamal ani v príprave za áčko, Jakuba Bajana momentálne limituje zdravotný stav. Smerom do tímu sú doteraz potvrdené dva príchody. Brankár Martin Schvarc (naposledy Hosťovce, predtým Topoľčianky) a zo Želiezoviec prichádza skúsený Peter Stano. V príprave sú našimi súpermi tímy z okolitých 5.líg a zo 6.ligy ObFZ Nitra. Zimné sústredenie je naplánované na 1.3.-4.3 v Podhájskej. Generálkou bude zápas s Ladomerskou Vieskou (5.miesto v 5.lige SsFZ).

Pôsobenie B-tímu hodnotil po jeseni Radoslav Cigáň pre web ObFZ Nitra takto: „Mali sme slabší úvod, ale potom naša hra nabrala fazónu a ku koncu jesene sa už podobala na takú, akú sme chceli prezentovať. Doma síce stratili nejaké lacné body, ale celkovo vládne spokojnosť. O miesto v prvej päťke sa ešte musíme pobiť. Uvidíme, aká bude jar, ako sa vyvinie zimná príprava. Aj moje pôsobenie je na vážkach, presťahoval som sa do Cabaja-Čápora a som otvorený ponukám z nitrianskej strany.“ Cigáň nakoniec zostal pri kormidle béčka a po odchode Doležaja naplno maká v zimnej príprave ako brankár. Rezerve naplánoval dva prípravné zápasy, sústredenie bude spoločné pre oba tímy dospelých. Pohyb v kádri je minimálny. Do tímu sa pravdepodobne vráti Lukáš Schultz, ktorý u nás hral za dorast. Po piatich jarných kolách sa súťaž rozdelí. Prvá päťka tabuľky skupiny Juh spolu s prvou päťkou skupiny Sever postúpia do "boja o postup do 6.ligy". Zvyšní účastníci oboch skupín budú bojovať, aby súťaž so cťou dohrali v skupine o 11.-18.miesto.

Dorastenci vyhrali PP Invest Cup a hotujú sa vyhrať aj 4.ligu, čím by dosiahli zlatý hetrik. Posilou je Miroslav Hrnčiar z FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Od 5.2. čaká chlapcov tradičné týždňové sústredenie v Ostrom Gruni s dvojicou prípravných zápasov.

Žiakov majú naďalej pod patronátom Peter Bajla a Radoslav Kéry. Starším skončila halová sezóna, príprava vonku začne v druhej polovici februára. Mladších čaká 11.2. vrchol zimy LAMA SK Cup, už v bránke aj s navrátilcom Gabrielom Nádašdym.

Prípravka má pred sebou dva turnaje v hale. 10.2. o Pohár starostov obcí Nevidzany a Červený Hrádok, o týždeň neskôr halový turnaj Miniligy Miroslava Stocha.

Súťažný kolotoč sa rozbehne v marci. Ako prví zasiahnu do bojov 11.3.2018 dorastenci a béčko, áčko o dva týždne po nich. V apríli začnú súťaže postupne mladším žiakom, žiakom a prípravke.