Dorastenci šláger zvládli, výhru vystrelil Berkeš (FOTO)
 27.august 2019, 21:41 v kategóriach DORAST U19 > Zápasy > Majstrovské
4.liga U19 JV ZsFZ 2019/2020 - 5.kolo, 27.8.2019 o 17:30, Nevidzany

NEVIDZANY U19 - VION ZLATÉ MORAVCE-VRÁBLE B U19 2:1 (1:0)

62. Filip Berkeš 2:0
66. Július Krajčovič 2:1

Kompletný štatistický zápis zo stretnutia na Futbalnete

Zostava ŠK: Pavol Pecho - Richard Laktiš, Erik Krčmár, Matúš Chudý, Bohumír Šabík, Lukáš Bogyo (72. Max Demeš, 90. Miroslav Bogyo), Šimon Strieška (46. Filip Berkeš), Šimon Šegeda (79. Daniel Kováč), Alexej Pavlov, Miroslav Hrnčiar, Andrej Lévay. Tréner: Beňadik Dvorský.

V utorkový podvečer sa na trávniku nevidzianskeho ihriska hral šláger nad šlágre, aj keď "len" dorastenecký. Potvrdzuje to aj fakt, že si cestu na ihrisku našlo množstvo divákov, ktoré by potešilo funkcionárov na nejednom zápase mužov. Zjednodušene by sa dalo povedať, tretí v priebežnej tabuľke privítal druhého, pričom rozdiel bol iba v skóre a ani jedno mužstvo doteraz neprehralo. Pri hlbšom pohľade ale uvidíme, že proti sebe nastúpili posledný víťaz proti nováčikovi IV.ligy JV, čiže víťazovi V.ligy Stred. FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble a ŠK Nevidzany sú v mládežníckych kategóriách najúspešnejšími klubmi široko-ďaleko a pôsobia v rovnakom regióne. V oboch kluboch pôsobia hráči z rovnakých miest a obcí. Aby toho nebolo málo - väčšina hráčov ŠK Nevidzany kedysi "nejaký" čas pôsobila v rôznych kategóriách FC ViOn a z rôznych dôvodov odtiaľ odišla. Konkrétne - iba dvaja hráči zo základnej zostavy ŠK Nevidzany neprešli niektorým z mužstiev ViOn-u. Zápas ako remeň.

Na ihrisku sa to potvrdzovalo od úvodného výkopu. Nikto nikomu nič nedal zadarmo, hralo sa vo vysokom tempe hore-dolu. Hostia postupne získali v poli miernu prevahu - ale iba po šestnástku. Prvú väčšiu šancu mal domáci Krčmár. Prešiel cez polovicu ihriska, z uhla brankára hostí Mihála neprekonal. Po pol hodine hry napádal hlboko v obrane hostí Pavlov, Krajčovič s Mihálom sa nedohodli a domáci viedli po vlastnom góle 1:0. O malú chvíľu neskôr zazvonilo za Mihálovým chrbtom brvno po Lévayovej strele. V závere polčasu z priameho kopu pohrozil hosťujúci Korman, jeho bombu Pecho do siete nepustil. V samostatnom nájazde v záverečných sekundách 1.polčasu proti Pechovi neuspel ani Kozolka a následnú dorážku v spolupráci so Šabíkom bezpečne zlikvidoval domáci brankár.

V 2.polčase sa snažili hostia o vyrovnanie, zvýšili aktivitu smerom dopredu, Penzéšovu prudkú strelu k žrdi vytlačil domáci brankár perfektným zákrokom na roh. A potom zahrmelo na opačnej strane. Pecho výkopom cez celé ihrisko našiel Berkeša a ten po druhýkrát prekonal hosťujúceho brankára. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr z podobnej situácie Berkeš zakončil tesne nad bránku hostí a z následného protiútoku, keď domáci spravili niekoľko chýb v rýchlom slede znížil Krajčovič na 2:1 z pohľadu domácich.

V ďalšom priebehu stretnutia už gól - aj napriek veľkej snahe hostí - nepadol. Hostia tlačili, snažili sa o zakončenie, úspešní ale neboli. Domáci zodpovedne bránili, niekoľko krát dokázali aj pohroziť, a víťazstvo si už zobrať nenechali. V kvalitnom a zaujímavom stretnutí, ku kvalite ktorého prispela aj rozhodcovská dvojica Darnadi - Pucher, tak tri body zostali doma. Minimálne do najbližšieho víkendu sa tak domáci posunuli na čelo IV.ligy JV, kde strávili väčšinu predchádzajúcej sezóny. V ďalšom kole vycestujú do Tvrdošoviec, kde nastúpia proti domácemu ŠK, ktorý v doterajšom priebehu súťaže nestratil ešte ani bod.

Po skončení stretnutia domáci fanúšikovia ďakovali a gratulovali hráčom a ešte dlho diskutovali o priebehu stretnutie v areáli ihriska. Za všetko asi hovoria slová jedného z fanúšikov v dôchodcovskom veku, ktorý 15-20 minút po skončení stretnutia so slzami radosti v očiach povedal: "Ešte stále nemôžem uveriť, že sme vyhrali...."