89. Andrej Žembery 6:2

Kompletný štatistický zápis zo stretnutia na Futbalnete

Zostava ŠK: Pavol Pecho - Róbert Mentel, Ľuboš Kováč, Peter Hlozák (83. Marco Žilla), Tomáš Steinbauer (79. Matej Šutka), Mário Šabík, Martin Fröhlich, Peter Stano, Richard Krčmár (71. Filip Berkeš), Erik Špleha, Martin Mihalík (46. Jozef Kováč). Tréner: Erik Špleha.

Foto na FB-stránke Futbaloviny

V stretnutí sa napokon zrodilo pomerne jednoznačné víťazstvo domácich, aj keď najmä v 1.polčase to tak jednoznačne nevyzeralo. Už v 1.minúte stretnutia podkúril domácemu brankárovi jeden zo spoluhráčov veľkou "malou domov" a hostia bez toho, aby sa dotkli lopty, zahrávali rohový kop. Silný vietor bolo na ihrisku nielen cítiť ale aj "vidieť". Hralo sa viac menej na polovičke hostí, tí ale aj s podporou už spomínaného vetra, domácim nebezpečne hrozili rýchlymi protiútokmi. A keďže domáci mali v obrane dosť nepresných prihrávok, nebol pre hostí problém zaútočiť. Úvodný gól stretnutia padol až v samom závere 1.polčasu, keď z pokutového kopu po ruke skóroval domáci hrajúci tréner Špleha. Ten bol v nedeľu pri chuti. Tak ako prvý polčas skončil, začal polčas druhý. Hneď v jeho úvode domáci zahrávali priamy kop a Špleha hlavou usmernil loptu do siete. Nakoniec domáci tréner skóroval v tomto stretnutí celkovo štyrikrát, po jednom góle pridali Šabík a Fröhlich, a keďže skórovať chceli aj ďalší ich spoluhráči (okrem Jozefa Kováča, ktorý pri samostatnom nájazde na brankára počkal nielen na spoluhráčov, ale hlavne na súperových obrancov), hostia využili dve z viacerých okien v obrane domácich a skorigovali výsledok stretnutia gólmi Nosáľa a v poslednej minúte stretnutia aj Žemberyho. Po výsledku 6:2 zostali 3 body doma a nevidzianske "béčko" sa v protiklade k "áčku" posúva v tabuľke stále vyššie.