Zimná príprava A-tímu vrcholí
 19.2.2020, 15:15 v kategóriách DOSPELÍ ”A”
Zimná príprava A-tímu ŠK Nevidzany začala pod vedením trénera Vladimíra Drienovského v sobotu 11.1.2020. Realizačný tím bol doplnený o nové mená, obmenil sa hráčsky káder. Vrcholom kondičnej časti prípravy bolo sústredenie, v plnom prúde sú prípravné zapasy.

DOPLNENIE REALIZAČNÉHO TÍMU
Realizačný tím sa rozšíril o dve mená. Asistentom trénera a trénerom brankárov sa stal Peter Drgoňa st., masérom Peter Havetta.

TRÉNINGY V ZIMNEJ PRÍPRAVE
Najlepší halový tím pre rok 2019 - víťaz Moget Cupu - využíva v zimnej príprave trikrát do týždňa tréningové plochy v areáli ŠK Nevidzany - umelú trávu a trávnaté tréningové ihrisko. Obe sú osvetlené, čo umožnuje tréningy aj vo večerných hodinách. V ústrety nám vyšli funkcionári TJ Lev Veľké Vozokany a ŠK Červený Hrádok, obe ich ihriská môžeme využívať na odohranie prípravných zápasov.

ZMENY V HRÁČSKOM KÁDRI
Do tímu sa z hosťovania v Topoľčiankach vrátili Miroslav Beňuš a Roman Žikavský, po ročnom pôsobení v Rakúsku Mário Kajaba. Do tréningového procesu sa naplno zapojili Tomáš Bednár (v posledných rokoch pracoval v zahraničí), Martin Fröhlich (naposledy B-tím) a Erik Rumanko (po dlhodobom zranení). Brankársky post posilnil Juraj Švec, naposledy chytal 3.ligu v Kalnej nad Hronom. Celú prípravu s A-tímom absolvuje aj dorastenec Erik Krčmár. Individuálne trénuje Jozef Strieška, kvôli zraneniu sa do tréningového procesu nezapojil Peter Vojtek.
Najlepší jesenný strelec Adrián Grebač zamieril do nižšej súťaže, na jar bude hrať za Veľký Cetín. Patrik Sýkora sa po polroku vrátil do Vinodolu, Igor Bakaľár odišiel pracovne na stáž do Slavie Praha.
Kto teda bojuje o miesta v zostave počas jarnej časti súťaže? Brankári Miroslav Géci a Juraj Švec, hráči do poľa Pavel Žigrai, Martin Fröhlich, Miroslav Beňuš, Juraj Balko, Martin Pauko, Erik Rumanko, Jakub Matušík, Ľuboš Kliman, Martin Keszeg, Richard Koprda, Jakub Fruni, Mário Kajaba, René Lindovský, Tomáš Bednár, Roman Žikavský, po doliečení zranení aj Jozef Strieška a Peter Vojtek. Trénerský štáb počíta aj s tromi ďalšími hráčmi, z dorastu Pavol Pecho a Erik Krčmár, z B-tímu Erik Špleha.

SÚSTREDENIE A VOĽBA KAPITÁNA
V dňoch 13.2 - 16.2. absolvovalo 20 hráčov kondično-herné sústredenie v Radave, ktoré po finančnej stránke zabezpečil prezident klubu Milan Kramár. Počas troch dní naordinoval tréner Drienovský šesť tréningových jednotiek, v štvrtý deň bol odohraný zápas v Želiezovciach na prírodnej tráve. Počas sústredenia prebehla aj voľba kapitána hráčmi. V jarnej časti bude nastupovať s kapitánskou páskou na ruke Jakub Fruni, zástupcom bol zvolený Miroslav Beňuš.

Na fotke horný rad zľava: Pavol Baláž (manažér klubu), Juraj Švec, Martin Fröhlich, Martin Pauko, Erik Rumanko, Miroslav Beňuš, Erik Špleha, Tomáš Bednár, Roman Žikavský, Pavel Žigrai, Ľuboš Kliman, Vladimír Drienovský (tréner A-tímu). Dolný rad zľava: René Lindovský, Juraj Balko, Jakub Matušík, Mário Kajaba, Jozef Strieška, Erik Krčmár, Pavol Pecho, Richard Koprda, Jakub Fruni. Úplne dolu: Martin Keszeg.

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY
V zimnej príprave je naplánovaných šesť zápasov, zatiaľ boli odohrané štyri:
26.01. Nevidzany - Horný Ohaj (6.liga) 5:0 (hralo sa na umelej tráve v Zlatých Moravciach), góly ŠK: Tomáš Bednár 2, Martin Keszeg, Roman Žikavský, Erik Špleha.
02.02. Nevidzany - Veľký Kýr (5.liga) 3:2 (umelá tráva v Šali), góly ŠK: Ľuboš Kliman 2, Martin Keszeg.
08.02. Nevidzany - Žitavany (6.liga) 2:0 (umelá tráva v Zlatých Moravciach), góly ŠK: Mário Kajaba 2.
16.02. Želiezovce (5.liga) - Nevidzany 0:2, góly ŠK: Tomáš Bednár 2.
Na nedeľu 23.02. je o 11:00 naplánovaný zápas so štvrtoligistom z Nededu na ihrisku v Červenom Hrádku. Generálkou bude súboj s Kmeťovom (5.liga) v nedeľu 1.3. o 14:30 na ihrisku v Nevidzanoch. Jarná časť súťaže začne v nedeľu 8.3. o 14:30 domácim zápasom s Hornou Kráľovou. Kompletný program zápasov v jarnej časti 5.ligy Stred ZsFZ nájdete na tomto mieste.

SLOVO PRE TRÉNERA
Vladimír Drienovský zhodnotil doterajšiu prípravu takto: "Počas zimnej prípravy sa nám podarilo vyskladať mužstvo, v ktorom dominuje výborná partia hráčov. Na jednotlivých postoch je výborná konkurencia. Na každom jednom hráčovi je vidieť chuť a energiu v tréningoch a prípravných zapasoch. Želám si, aby nám to vydržalo čo najdlhšie a zároveň, aby sme to vedeli preniesť aj do majstrovských zápasov."