Pred jarnou časťou súťaže: ŠK Nevidzany B
 07.marec 2020, 06:00 v kategóriach Oznamy > DOSPELÍ ´B´
ŠK Nevidzany B povedie na jar ako tréner Juraj Baláž. Pri kormidle vystriedal Erika Šplehu, ten v klube pokračuje ako hráč. Súťažná premiéra extrénera "áčka" bude v nedeľu 8.3.2020 o 14:30 v Tesárskych Mlyňanoch.


OTÁZKY PRE TRÉNERA

Rezerva je po jesennej časti na 2.mieste tabuľky 7.ligy C ObFZ Nitra. Strata na vedúce Sľažany je päťbodová. Chce "béčko" postúpiť?
"Cieľom každého klubu je uspieť, my nie sme výnimkou. U nás v klube je situácia špecifická v tom, že máme sedem tímov, dva seniorské a päť mládežníckych. Prioritu má jednoznačne "áčko", momentálne na 14.mieste v 5.lige, na ktoré čakajú záchranárske práce. Ak budeme mať "béčko" na konci jarnej časti na 1.mieste, využijeme právo postúpiť. Uvedomujeme si, že jesenné body a titul jesenného vicemajstra v 7.lige vystrieľala hlavne štvorica Peter Vojtek, Tomáš Bednár, Erik Špleha a Roman Žikavský. Bednár a Žikavský sa už zaslúžene vrátili do kádra A-tímu a na jar B-tímu nepomôžu, Vojtek je dlhodobo zranený. V súťaži pôjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme kam dokráčame."

Ako sa tvorí káder "béčka" na jednotlivé zápasy?
"Hlavné slovo má Vladimír Drienovský, tréner ŠK Nevidzany A. On určuje nomináciu "áčka" v daný víkend. Hráč mimo nominácie odohrá zápas za rezervu. V "béčku" dostanú priestor na rozohratie hráči po dlhodobom zranení a talentovaní dorastenci, aby sa zoznámili so seniorským futbalom."

Ako prebiehala príprava?
"V domácich podmienkach, sústredenie sa počas zimy neuskutočnilo. Tréningy boli dvakrát do týždňa. Asi polovica bola spoločne s A-tímom, zvyšok samostatne. Zúčasťnovalo sa ich najčastejšie 6-8 hráčov, v závislosti od toho, kto kedy mohol prísť. K tomu iba toľko - je to najnižšia súťaž a niektorí k tomu aj tak pristupujú. Ďalší chodia do práce na smeny, študujú na vysokých školách, brigádujú. Musím povedať, že aj napriek slabšej tréningovej účasti som spokojný s prístupom hráčov, ktorí sa tréningov zúčastňovali. Myslím, že tréningy s piatoligovým tímom im mohli iba pomôcť. Odohrali sme dva prípravné zápasy. Na derby zápas do Tesárskych Mlynian sa tešíme."


VÝSLEDKY PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV

09.02. Nevidzany B - Pohranice (7.liga) 3:2 (hralo sa v Červenom Hrádku), góly ŠK: Erik Špleha, Ľuboš Kováč, Tomáš Steinbauer
23.02. Dyčka (7.liga) - Nevidzany B 3:0


AKTUÁLNY KÁDER ŠK NEVIDZANY B

Tomáš Kiš, Marco Žilla, Matej Varga, Peter Hlozák, Róbert Mentel, Ľuboš Kováč, Mário Šabík, Adam Huňady, Richard Krčmár, Jozef Kováč, Erik Špleha, Martin Mihalík, Peter Stano, Tomáš Steinbauer, Matej Šutka, Erik Müller.