A: Do jarného útoku zavelil "podkapitán" (FOTO, VIDEO)
 09.marec 2020, 06:05 v kategóriach DOSPELÍ ´A´ > Zápasy > Majstrovské
Na jeseň v kádri áčka nepotrební a do siedmoligových Topoľčianok "odložení" hráči excelovali v prvom jarnom kole. Dva milimetrové centre Romana Žikavského premenila hlava Miroslava Beňuša na prvé tri jarné body.

Zostava ŠK:
Juraj Švec - Juraj Balko, Miroslav Beňuš, Martin Fröhlich, Martin Pauko, Ľuboš Kliman (68. René Lindovský), Richard Koprda (81. Erik Krčmár), Jakub Fruni, Mário Kajaba, Tomáš Bednár, Roman Žikavský.
Tréner Vladimír Drienovský.

Vyjadrenie trénera Vladimíra Drienovského:
"Vstup do zápasu nám vyšiel. Hostí sme zaskočili aktívnou hrou, vysokým pressingom a zdravou agresivitou. Súper mal veľké problémy, bol pod neustálym tlakom a hra sa odvíjala zväčša na ich polovici ihriska. Vďaka tomu sme si vypracovali štandardné situácie. Jednu z nich výborne kopol Roman Žikavský a po peknom nábehu strelil Miroslav Beňuš gól na 1:0. Po našom góle súper pridal na aktivite a pohybe. V tejto fáze hry naše tempo opadlo, neskoro sme dostupovali súpera, z čoho pramenili z našej strany zbytočné fauly. Horná Kráľová mala veľa štandardných situácií v nebezpečnej blízkosti našej brány, ale vďaka výbornej defenzívnej práci v našej 16-ke na čele s brankárom sme to ustáli. Všetky tieto situácie boli vyriešené výborne a do šatní sme išli za stavu 1:0. Pokyny cez prestávku zneli tak, že do druhého polčasu musíme pridať na pohybe, dostupovať súpera a pridať na agresivite ako na začiatku prvého polčasu. To nám však nevyšlo, začali sme vlažne a po nedorozumení v obrane sme inkasovali zbytočný gól na 1:1. Gól nás našťastie nepoložil, aj keď súper po vyrovnaní pokračoval v dobrej hre. Boli sme pod miernym tlakom, ale opäť sme to dobre ustáli a postupne sme sa začali superovi vyrovnávať. Prišla fáza, kedy sme súpera opäť dostali pod tlak a vybojovali si zopár štandardných situácií. Následne najmä strely Tomáša Bednára a Mária Kajabu spoza 16-ky mali gólové parametre, súpera podržal ich brankár. Tento tlak sme vystupňovali do ďalšej štandardky, výborne zahraného rohu Romana Žikavským a opäť výbornou hlavičkou Miroslav Beňuš skóroval na 2:1. Do konca zápasu zostávalo necelých sedem minút, súper začal hrať vabank. Sústredili sme sa viac na defenzívu, pričom aj napriek záverečnému tlaku súpera zo štandardiek sme to z pohľadu defenzívy ustáli a zápas doviedli do víťazného konca.
Každý z našich hráčov nechal na ihrisku všetko a za ich bojovné srdiečko, túžbu po víťazstve a dodržiavanie taktiky počas celého zápasu si toto víťazstvo zaslúžili.
Celý zápas sa hral vo vysokom tempe, k čomu prispel aj náš veľmi kvalitný súper."