Stalo sa v tento deň... pred štyrmi rokmi
 13.marec 2020, 23:35 v kategóriach Oznamy > DOSPELÍ ´A´
13.marca 2016 cestovalo nevidzianske áčko ako nováčik 5.ligy Stred ZsFZ na zápas do Močenku, v predchádzajúcej sezóne ešte štvrtoligistu. Išlo o zápas 17.kola, čiže druhého jarného. Oba tímy boli po jeseni namočené v boji o záchranu.

Pre áčko to bola premiérová piatoligová sezóna. Po skvelej jari 2015 bez prehry v I.triede ObFZ Nitra, postupe cez Levice do 2.kola Slovenského pohára, prišla kríza. Tím trénera Juraja Baláža získal na jeseň iba 10 bodov za 2 výhry a 4 remízy a bolo z toho 14.miesto. Menej bodov mali iba Veľké Bedzany a Močenok.

Už na konci jesennej časti prišlo v Nevidzanoch k mobilizácii. Tím posilnili Roman Žembera a Roman Žikavský. V priebehu zimy prišli Martin Skladan a brankár Peter Drgoňa st. a ako asistent trénera Róbert Bosák. Káder síce opustila štvorica Jozef Debnár, Tomáš Londák, Tomáš Oboňa a Marek Solčiansky, ale hlavne vďaka kvalitnej zimnej príprave vstupoval do jari úplne iný tím ako končil jesennú časť. Potvrdilo to aj prvé jarné kolo, Nevidzany doma porazili Veľké Zálužie jasne 5:2.

Zmeny nastali aj u nášho súpera z Močenku. Šéfom klubu sa stal pred jarnou časťou Miroslav Minár a priniesol so sebou hráčov z Neveríc, ktorí rok predtým bojovali s našim béčkom o titul v 3.B triede.

Samotný zápas sa hral v nedeľu 13.3.2016 o 14:30 na ihrisku v Močenku, tréneri Juraj Baláž a Róbert Bosák postavili túto základnú zostavu: Peter Drgoňa st. - Matúš Klas, Roman Žembera, Miroslav Beňuš, Peter Drgoňa ml. - Tomáš Bednár, Martin Nozdrovický, Martin Skladan, Peter Vojtek - Roman Žikavský, Marek Sperka. V priebehu zápasu nastúpili aj Ľuboš Kliman, Jakub Fruni a Erik Špleha. Zápas bol nakoniec exhibíciou našich hráčov. Exceloval Tomáš Bednár, ktorého už počas zápasu pozývali domáci fanúšikovia do bufetu na pivo. O vtedajšej pohode v tíme svedčí okrem iného aj tento zákrok Petra Drgoňu v bránke:

S pribúdajúcim časom začali domácim hráčom tiecť nervy. Až trojica našich hráčov zápas kvôli zraneniam nedohrala. Ako prvý skončil Roman Žikavský, odstúpiť musel aj Tomáš Bednár a vrcholom bol likvidačný zákrok na Petra Vojteka. Ten nebol pôvodne ani posúdený ako faul, až po "konzultácii s asistentom" ukázal rozhodca domácemu brankárovi iba žltú kartu a následne aj na biely bod. Kvôli vyčerpanej kvóte striedaní sme dohrávali desiati.

Faul na Romana Žikavského v čase 0:29:

Dva neodpískané zákroky na Tomáša Bednára

Likvidačný faul na Petra Vojteka

Nakoniec sme súperovi nasúkali šesť gólov, s čím mohli byť domáci hráči ešte spokojní. Komentár k zápasu na webstránke v článku s titulkom Bednár úradoval v Močenku znel:
Domácim patrila úvodná desaťminútovka. Z tlaku však vyťažili iba dva rohové kopy a jeden nebezpečný center, s ktorým si poradila obrana hostí. Nevidzany využili hneď prvú hrúbku v obrane Močenku, Nozdrovický zabojoval a Bednár prízemnou strelou z hranice 16-ky otvoril skóre. Zo strany domácich pokračoval bojovný zápas, sústredili sa na nakopávanie dlhých lôpt a osobné súboje. Hostia sa snažili hrať po zemi a kombinovať. Na 2:0 mohol zvýšiť už Sperka po prihrávke Bednára, ale zvnútra 16-ky prestrelil bránku. Rovnako medzi žrde nesmerovali ani dva pokusy Drgoňu ml. Gól na 2:0 tak padol až päť minút pred prestávkou. Po peknej kombinácii Nozdrovického, Skladana a Žikavského trafil posledne menovaný k ľavej žrdi. Druhý polčas začal opäť miernym náporom domácich, ale definitívne ich schladil Bednár. Postupne im nastrieľal tri góly. Domáci následne predviedli niekoľko nevyberavých zákrokov, terčami boli hlavne Bednár, Žikavský a Vojtek a ani jeden z nich zápas nedohral kvôli zraneniam. Rozhodca bol k domácim veľmi zhovievavý a likvidačný zákrok domáceho gólmana na Vojteka odmenil iba žltou kartou. Po ňom sa nehralo viac ako päť minút, brankár Drgoňa uzatvoril skóre z penalty a oba tímy boli radi, že sa zápas v 90.minúte ukončil.

Zápasu sa venovala aj lokálna TV Močenok a priniesla túto reportáž aj s vyjadrením nášho trénera:

Na záver ešte všetkých šesť našich gólov tak, ako ich zachytil náš kameraman:

Tomáš Bednár 1:0 pre ŠK Nevidzany

Roman Žikavský 2:0 pre ŠK Nevidzany

Tomáš Bednár 3:0 pre ŠK Nevidzany

Tomáš Bednár 4:0 pre ŠK Nevidzany

Tomáš Bednár 5:0 pre ŠK Nevidzany (aj s pozvánkou na pivo od fanúšikov za bránkou)

Peter Drgoňa st. 6:0 pre ŠK Nevidzany

ŠK Nevidzany pokračoval vo výbornom vstupe do jarnej časti aj v ďalších zápasoch. Záchrana v súťaži prestala byť témou už po siedmom jarnom kole, kedy na našom konte svietilo 18 jarných bodov z 21 možných.