Z archívu ŠK Nevidzany TV: ŠK Nevidzany - MFK Alekšince (30.9.2012)
 22.marec 2020, 07:00 v kategóriach Oznamy > DOSPELÍ ´A´
Vďaka nášmu youtube kanálu a pár obetavým luďom za kamerou (v tomto prípade to bola Mária Gruzmanová) vám môžeme priniesť niektoré pamätné zápasy ŠK Nevidzany.

Začneme 9.kolom sezóny 2012/13, kedy do Nevidzian pricestoval líder tabuľky I.triedy ObFZ Nitra MFK Alekšince. Predzápasovú náladu v oboch tímoch a tabuľku súťaže nám priblíži predzápasový spravodaj, ktorý vtedy vychádzal pomerne pravidelne:

"Uplynulé dva zápasy nepriniesli fanúšikom Športového klubu Nevidzany veľa radosti. Najskôr prišla prvá domáca prehra v sezóne so Sľažanmi, po ktorej prišlo k odvolaniu trénera Igora Kavúleka. Do Veľkého Zálužia cestoval s tímom už nový tréner Stanislav Kováč. Po zlepšenom výkone prišlo k nešťastnej prehre gólom v záverečných sekundách zápasu. Z dvoch zápasov sme tak nezískali ani jeden bod.

Dnes nás čaká líder celej súťaže, tím MFK Alekšince, ktorý stratil v doterajšom priebehu iba dva body po remíze v Jelenci. Alekšince sú na prvom mieste tabuľky s náskokom piatich bodov pred druhým Veľkým Lapášom. Mužstvo vedie hrajúci tréner Erik Hrnčár. Vo svojom tíme má najlepšieho strelca súťaže Antona Bábika, v ôsmich zápasoch nastrieľal jedenásť gólov."Igor Kavúlek získal v prvých piatich zápasoch sezóny 10 bodov, väz mu zlomili dve po sebe idúce prehry, 0:7 v Bábe v šiestom a hlavne 0:2 doma so Sľažanmi v siedmom kole. Stanislav Kováč sa vrátil ku kormidlu nevidzianskeho áčka po viac ako roku a čakala ho domáca premiéra. Jeho náprotivok z Alekšiniec Erik Hrnčár mal za sebou bohatú ligovou hráčsku kariéru v Petržake, Nitre či Senci.

Zápas sa hral 30.septembra 2012 a za slnečného počasia vybehli na trávnik tito hráči:

Nevidzany: Michal Doležaj - Pavel Žigrai, Ladislav Sobol, Juraj Baláž, Jakub Fruni, Matúš Klas, Marek Solčiansky, Marek Sperka, Jozef Michaľák, Pavel Stopper, Roman Žikavský. Do zápasu zasiahli aj Juraj Pichňa, Marcel Mladý a Michal Strieška.
Tréner: Stanislav Kováč, vedúci tímu: Jozef Demeš.

Alekšince: Juraj Sahulčík - Pavel Búš, Erik Hrnčár, Róbert Bosák, Vladimír Pleva, Martin Gunda, Pavol Moravčík, Miroslav Petrík, Anton Bábik, Tibor Glenda, Peter Daniš. Striedal Michal Paška.
Tréner: Erik Hrnčár, vedúci tímu: Emil Žáčik.

Zostrih prvého polčasu:


Zostrih druhého polčasu:


Komentár k zápasu na našej webstránke a pre úplnosť - MFK Alekšince sa stali nakoniec víťazom súťaže a vybojovali si postup do 5.ligy.