18.7.2020, 23:18 v kategóriách DOSPELÍ ”A” | Zápasy | Prípravné
prípravný zápas, sobota 18.7.2020 o 17:00, Nevidzany

55. Atilla Vida 2:4

ŠK Nevidzany: Juraj Švec - Ľuboš Kliman (80. Pavel Žigrai), Jakub Fruni, Miroslav Beňuš (74. Martin Fröhlich), Juraj Balko, Jakub Matušík (18. Miroslav Hrnčiar, 63. Andrej Gregora), Richard Koprda (61. Erik Krčmár), Mário Kajaba, Roman Žikavský (69. Miroslav Hrnčiar), Radoslav Tatarkovič, René Lindovský. Tréner: Vladimír Drienovský.

KFC Kalná nad Hronom: Michal Guťan - Atilla Vida, Roderik Szép, Lukáš Flidr, Tomáš Homola, Marek Pecho, Njabulo Mpofu, Roman Čejtei, Roman Jasenek, Róbert Szokol, Cléber Nascimento da Silva. Striedali: Juraj Pacalaj, Filip Lepieš, Adam Bachan, Timon Izák, Jakub Viglaš. Tréner: Marián Bochnovič.

Fotogaléria na FB-stránke Futbaloviny

Do Nevidzian zavítala v porovnaní s minulou sezónou značne vynovená Kalná nad Hronom. Na lavičke s trénerom exreprezentantom Mariánom Bochnovičom a v útoku s Cléberom a jeho takmer 200 zápasmi v slovenskej či českej najvyššej súťaži. Bolo sa na čo pozerať, hostia od úvodných minút dokazovali svoju kvalitu. Ich prvú dobrú šancu zneškodnil Juraj Švec, ale na umiestnenú strelu Mpofuho po polhodine hry bol prikrátky. Naša odpoveď bola blesková. Jakub Fruni vybojoval loptu vysoko na polovici súpera, posunul ju Máriovi Kajabovi a ten spoza 16-ky krížnou strelou trafil pravý horný roh. O pár minút vybojoval loptu Miroslav Hrnčiar, René Lindovský našiel Mária Kajabu a samostatný nájazd z pravej strany skončil presne pri bližšej žrdi. To nebolo všetko, o minútu postupoval Kajaba na bránku z ľavej strany a Michal Guťan si pripísal prvý zákrok v zápase. Do kabín sa išlo za prekvapujúceho vedenia nášho tímu, využili sme dve z troch šancí.
Hostia zabrali hneď po prestávke. Do 50.minúty sme im daroval tri štandardky v okolí 16-ky. Z tretej trafil Cléber nechytateľne rovnaký roh ako predtým Kajaba. Na 3:2 pre Kalnú zvyšoval po najkrajšej akcii zápasu Róbert Szokol a silnú päťminútovku zakončil presnou hlavičkou na prvej žrdi po rohu Atilla Vida. Hostia pokračovali v aktivite, zahodili ďalšie 2-3 dobré príležitosti. Po prestriedaní na oboch stranách prišla medzi 70. až 80.minútou naša aktivita. Odštartoval ju Radoslav Tatarkovič, po ľavej strane sa dostal až pred brankára, ale na rozdiel gólu sa mu znížiť nepodarilo. V dobrej pozícii nedosiahol dobre na loptu René Lindovský a neujala sa ani séria rohových kopov. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a viac ako 150 divákov videlo výhru favorita.