Žitavany potvrdili úlohu favorita
 30.4.2011, 19:17 v kategóriách ŽIACI U15 | Majstrovské
Súťaž žiakov ObFZ Nitra skupina D - 11.kolo 30.4.2011

NEVIDZANY - ŽITAVANY 0:5 (0:3)


Góly:
4. Ľuboš Kuna
10. Kristian Marťák
22. Tomáš Lízal
52. Dávid Ševce
70. Dávid Ševce

Zostava Nevidzian: Samuel Frajka - Erik Krčmár, Miloš Mikla, Jozef Strieška, Lukáš Fernéza, Marcel Benč, Marco Žilla, Adam Huňady, Richard Krčmár, David Mladý, Jozef Kováč.
Striedali: Tomáš Krnčan, Peter Kohajda.
Tréneri: Pavol Baláž, Juraj Baláž.
Rozhodca: Martin Drahoš.

Proti veľkému favoritovi sme nastúpili bez chorého Andreja Páleníka, naopak svoju premiéru v majstrovskom zápase absolvoval Marco Žilla. Koleso dejín sa však napriek týmto zmenám opäť roztočilo, a, bohužiaľ, do stretnutia sme vstúpili opäť veľmi nesústredene. Prakticky po dvadsiatich minútach hry bolo za stavu 0:3 o výsledku rozhodnuté. Na jednej strane treba povedať, že veková i výšková dominancia súpera, ktorý suverénne vedie tabuľku našej súťaže, bola výrazná. No takisto treba sebakriticky priznať, že o zápase bolo rozhodnuté asi veľmi priskoro aj našou nekoncentrovanosťou, akýmsi prílišným strachom zo súpera, a z toho prameniacimi niekoľkými zbytočnými chybami. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu sa hra odohrávala prakticky len na našej polovici, súper však už z ďalších šancí v prvej tridsaťpäťminútovke neskóroval, v jednom prípade nám pomohla aj tyčka. Jediný náznak šance na našej strane bol prienik Riša Krčmára, stroskotal však na poslednom obrancovi hostí.

Druhý polčas sa už neniesol v znamení úplnej prevahy Žitavian, a do streleckých pozícii sme sa najmä v jeho druhej polovici dostávali aj my. Všetky naše šance (najmä Jozef Kováč a Rišo Krčmár, po preskupení zostavy aj Jozef Strieška), ktoré sme si vytvorili hlavne po individuálnych prienikoch z krídelných priestorov, sme ale zakončili len do hosťujúceho brankára, alebo nie príliš dôrazne. Žitavany v porovnaní s prvým polčasom trochu poľavili, nedodržiavali stopercentne taktické pokyny, no vstrelili ešte dva góly. Prvý po chybe brankára Samuela Frajku, druhý diskutabilný, podľa nás z postavenia mimo hry. Nemôžeme však hľadať chybu v rozhodcoch, musíme rozmýšľať najmä o vlastných herných výpadkoch a zbytočne veľkých obavách z protivníka, ktorými sme sa opäť pripravili o lepší výsledok. Nebyť nich, mohlo byť skóre na konci azda oveľa priaznivejšie, napríklad ako vo vzájomnom súboji na jeseň v Žitavanoch. Náš favorizovaný súper dnes ale v každom prípade vyhral zaslúžene.

Prvú časť fotiek zo zápasu nájdete v príslušnej sekcii Fotogaléria.

(gr)