Putovný pohár z Dyčky späť v Nevidzanoch
 14.7.2014, 01:37 v kategóriách DOSPELÍ ”A” | Zápasy | Prípravné
Áčko si zahralo v nedeľu 13.7.2014 na obľúbenom turnaji na Dyčke. ŠK Nevidzany po dvoch výhrach 2:1 obhájili prvenstvo z 9.ročníka v roku 2012, na minuloročný turnaj pozvánku neobdržali. Z celkových troch účastí na tomto turnaji brali druhé víťazstvo.

účastníci:
ŠK Nevidzany (I.trieda NR, víťaz turnaja z roku 2012)
TJ Michal nad Žitavou (I.trieda NZ)
FC Klasov (aktuálny víťaz II.B triedy)
TJ Dyčka (II.B trieda)

výsledky zápasov:

semifinále:
Dyčka – Michal nad Žitavou 1:3 (1:0)

ŠK Nevidzany - FC MOSAP Klasov 2:1 (1:1)

Góly:
8. Klasov 0:1
21. Tomáš Bednár 1:1
51. Tomáš Bednár 2:1

Hralo sa 2x40 min.

ŠK Nevidzany: Tomáš Herc - Marek Solčiansky, Jozef Debnár, Ladislav Sobol, Matúš Klas, Richard Krčmár, Martin Nozdrovický, Marek Sperka, Martin Fröhlich, Peter Záhorský, Tomáš Bednár. Striedali: Jozef Strieška, Peter Vojtek, Pavel Kliman.
Tréner: Juraj Baláž.

O 3.miesto:
Dyčka - Klasov 1:1 (1:1), 3:1 na penalty

Finále:

Nevidzany - Michal nad Žitavou 2:1 (0:1)

Góly:
8. Peter Valkovič 0:1
55. Martin Fröhlich 1:1
69. Tomáš Bednár 2:1

Hralo sa 2x35 min.

ŠK Nevidzany: Tomáš Herc - Marek Solčiansky, Jozef Debnár, Ladislav Sobol, Matúš Klas, Peter Záhorský, Martin Nozdrovický, Marek Sperka, Martin Fröhlich, Peter Vojtek, Tomáš Bednár. Striedali: Jozef Strieška, Pavel Kliman.

Klasov mal lepší úvod zápasu a zaslúžene šiel do vedenia. Postupom času však Nevidzany ovládli hru, začali sa dostávať do šancí, z ktorých Bednár dve využil. Pri prvej napálil loptu nechytateľne pod brvno, pri druhej sa pohral aj brankárom a zakončil do prázdnej bránky.

Vo finále mal lepší úvod opäť Michal, v 16-ke sa najlepšie zorientoval odchovanec Nevidzian Peter Valkovič. V prvom polčase sa striedali šance na oboch stranách, gól viac nepadol. Ten nepadol ani v úvode druhého polčasu z penalty, Herc strelu vyrazil. Od tohto momentu bol zápas festivalom šancí Nevidzian. Až 15 min pred koncom dorazil strelu Nozdrovického Fröhlich a bolo vyrovnané. Michal bol spokojný aj s remízou, Nevidzany hrali naďalej útočne a v rýchlom tempe a minútu pred koncom sa presadil najlepší strelec turnaja Bednár.