Na úvod sezóny vysoká výhra v Žitavanoch
 26.8.2011, 11:06 v kategóriách ŽIACI U15 | Zápasy | Majstrovské
Súťaž žiakov ObFZ Nitra skupina D - 1.kolo, 26.8.2011 o 16:30, Žitavany

ŽITAVANY U15 - NEVIDZANY U15 0:7 (0:2)


Góly:
3. Jozef Kováč 0:1 video
30. Jozef Kováč 0:2 video
37. Jozef Kováč 0:3 video
38. Richard Krčmár (11m) 0:4 video
40. Juraj Balko 0:5 video
60. David Mladý 0:6 video
65. Dominik Sekereš 0:7 video

Žitavany: Erik Mikuš - Mário Francik, Dáruis Gajdoš, Nicolas Bachrony, Kevin Rischanek, Tobiaš Lacko, Patrik Pecho, Luboš Fides, Jakub Vitek, Marek Laktiš, Kristián Herda, Matúš Herda, Patrik Marťák.
Nevidzany: Matúš Laurinec - Erik Krčmár, Jozef Strieška, Miloš Mikla, Dominik Sekereš, Radoslav Tatarkovič, Adam Huňady, Richard Krčmár, Tomáš Krnčan, Juraj Balko, Jozef Kováč.
Striedali: David Mladý, Peter Kohajda, Andrej Páleník, Filip Berkeš.
Tréneri: Pavol Baláž, Juraj Baláž. Vedúci tímu: Jaroslav Hanták.

V horúcom počasí sme nastúpili na ihrisku celkového víťaza Súťaže žiakov ObFZ Nitra v sezóne 2010/11. Žitavanom odišlo po minulej sezóne viacero opôr do dorastu, vymenil sa tréner. Na hre domácich bola poznať nezohratosť, čo sme využili. Prvý gól strelil hneď v úvode zápasu Jozef Kováč, ďalšie šance našich hráčov zostali nevyužité. Súper hrozil akciami po ľavej strane, ale obrana a brankár Matúš Laurinec pracovali spoľahlivo. Na konci vcelku vyrovnaného prvého polčasu skóroval po prihrávke Andreja Páleníka a sóle od polovičky opäť Jozef Kováč.
Excelentne nám vyšiel nástup do 2.polčasu, keď sme strelili v priebehu 5 minút 3 góly. Najskôr dovŕšil hetrik Jozef Kováč. Po centri Radoslava Tatarkoviča a ruke domáceho hráča premenil penaltu Richard Krčmár. Na konci tohto úseku hry strelil svoj prvý gól v majstrovskom zápase za ŠK Nevidzany Juraj Balko po peknej prihrávke Richarda Krčmára. Rovnaká udalosť (prvý majstrovský gól za Nevidzany) sa podarila aj ďalším dvom hráčom - center Davida Mladého si zrazil do siete domáci obranca a skóre uzatvoril Dominik Sekereš. V úplnom závere sa dostali domáci hráči do dvoch nebezpečných sitúacií, ale Matúš Laurinec predviedol dva výborné zákroky.
Vstup do sezóny zvládli žiaci výborne. Po dvoch minulosezónnych prehrách 0:3 a 0:5 v majstrovských zápasoch a výsledkoch 0:8 a 0:0 v príprave sme dokázali Žitavanom nielen streliť gól, ale aj nad nimi zvíťaziť. Súťaž však bude ešte dlhá, čaká nás viacero náročných zápasov.

Zákroky Matúša Laurinca - video
Radosť Nevidzian po zápase - video