Súťaž žiakov ObFZ Nitra skupina D - 12.kolo, 20.4.2013 o 15:00, Žitavany

ŠK Žitavany: Erik Mikuš - Jakub Ondruška, Matúš Ondroš, Patrik Marťák, Tomáš Paulovič, Andrej Kovács, Tobiaš Lacko, Patrik Pecho, Dárius Gajdoš, Jakub Cibira, Jozef Pecho, Kristián Tomašov, Adam Kúsek, Marek Holečka.
Tréner: Vladimír Furda.

ŠK Nevidzany: Štefan Khavavka - Erik Krčmár, Juraj Balko, Miloš Mikla, Jakub Bajan, Adam Huňady, Tomáš Krnčan, Erik Štefanec, Dávid Mladý, Radoslav Tatarkovič, Jozef Kováč. Striedali: Peter Kohajda, Martin Kéry, Dominik Valkovič.
Tréner: Peter Bajla.

Už v 1.minúte prihral Miloš Mikla Jozefovi Kováčovi, ktorého strela iba tesne minula bránku. To bolo z našej strany na dlhé minúty všetko. Hralo sa na našej polovici a domáci si postupne vypracovali šance. Štefan Khavavka zlikvidoval dva nájazdy Jakuba Cibiru a chytil aj priamy kop Patrika Marťáka. Platilo nedáš-dostaneš, Dávid Mladý prihral loptu Jozefovi Kováčovi, ktorý po samostatnej akcii trafil lavačkou k žrdi. Na 2:0 zvyšoval po rohu Dávida Mladého a prihrávke Radoslava Tatarkoviča presnou strelou z diaľky Erik Krčmár. Pre Erika Krčmára to bola prvý gól v drese Nevidzian v súťažnom zápase.
Druhý polčas začal akciou Jozefa Kováča a Dávid Mladý pohotovo zvýšil na 3:0 pre Nevidzany. Žitavany boli naďalej aktívne, snažili sa o streľbu, ale všetky lopty smerujúce medzi žrde chytil brankár Khavavka. V závere vypracoval ešte Erik Krčmár šancu pre Juraja Balka, skóre sa už nemenilo.
Prehra je pre domácich možno príliš krutá, ale nedokázali využiť vyložené šance. Naopak Nevidzany sa dokázali presadiť z prvej vážnejšej príležitosti. Potešilo, že ďalšie góly pridali dvaja najmladší hráči základnej zostavy.