Žiaci zvládli aj zápas v Žitavanoch
 5.10.2013, 17:25 v kategóriách ŽIACI U15 | Zápasy | Majstrovské
Súťaž žiakov ObFZ Nitra skupina B - 7.kolo, 5.10.2013 o 14:00, Žitavany

ŽITAVANY U15 - NEVIDZANY U15 0:2 (0:1)


Góly:
32. Štefan Khavavka 0:1
61. Radoslav Tatarkovič 0:2


Rozhodca: Jozef Paukov

ŠK Žitavany: Patrik Pecho - Patrik Marťák, Jakub Ondruška, Juraj Hudec, Dávid Kukučka, Ján Krkoška, Adam Šabo, Milan Hladík, Dávid Hladík, Matúš Bednár, Martina Bednárová, Tomáš Mlynka, Nicolas Bachrony, Kristián Uhrín, Dárius Gajdoš, Patrik Petrovič, Erik Drienovský.
Tréner: Zdenko Homola.

ŠK Nevidzany: Martin Keszeg - Adam Vaško, Juraj Balko, Miloš Mikla, Erik Krčmár, Dávid Bielik, Marek Buzáš, Radoslav Tatarkovič, Dávid Mladý, Erik Tököly, Dominik Haris. Striedali: Štefan Khavavka, Viliam Dvorský, Róbert Mikle, Martin Kéry, Matúš Boldiš, Adam Tonka. Nestriedal: Andrej Páleník.
Tréner: Peter Bajla.

Prvú strelu do priestoru bránky vyslal Tatarkovič. Vážnejšia bola šanca Buzáša. Po voľnom kope Miklu mu priťukol loptu Haris a Buzáš z 10 metrov prestrelil. V 25.min mali dobrú šancu domáci, Krkoška svoj únik nepremenil na gól. V 30.min zakončoval z 5-ky Dvorský, ale loptu dobre netrafil, tá zamierila popred bránku a vedľa vzdialenejšej žrdi. V 32.min prihral Buzáš Dvorskému, ten našiel Khavavku, ktorý po kľučke na obrancu vovnútri 16-ky zakončil presne k pravej žrdi - 0:1.
V 45.min začal akciu Buzáš, prihral Balkovi, ktorý našiel kolmicou Khavavku. Ten zakončil samostatný nájazd strelou, na ktorú brankár Pecho dobre zareagoval a loptu nohou vyrazil. V 61.min vystrelil z 25 m Tatarkovič a lopta prešla domácemu brankárovi pomedzi ruky do siete. O dve minúty mohol pridať gól aj Haris, po kľučke na stopéra vystrelil zo 16-ky do stredu bránky, s čím Pecho nemal problém.
V Žitavanoch sa hral medzišestnástkový futbal s minimom šancí. Domáci svoju jednu nevyužili, hosťom sa podarilo dvakrát skórovať. Oba tímy sa snažili o kombinačný futbal, Nevidzany mali častejšie loptu vo svojej moci a nakoniec zaslúžene zvíťazili.