Žiaci zavŕšili tucet víťazstiev
 1.5.2014, 20:42 v kategóriách ŽIACI U15 | Zápasy | Majstrovské
Súťaž žiakov ObFZ Nitra skupina D - 14.kolo, 1.5.2014 o 17:00, Nevidzany

NEVIDZANY U15 - ŽITAVANY U15 5:1 (3:1)


Góly:
1. Jozef Kováč 1:0 video
13. Dávid Kukučka 1:1 video
23. Radoslav Tatarkovič 2:1 video
26. Jozef Kováč 3:1 video
49. Dominik Haris 4:1 video
60. Dávid Mladý 5:1 video

Rozhodca: Jozef Paukov

ŠK Nevidzany: Matúš Pleško - Adam Vaško (45. Dávid Bielik), Juraj Balko, Miloš Mikla, Erik Krčmár (45. Martin Kéry), Martin Keszeg (55. Štefan Khavavka), Marek Buzáš, Radoslav Tatarkovič, Peter Krkoška (36. Dávid Mladý), Dominik Haris (50. Erik Tököly), Jozef Kováč.
Tréner: Peter Bajla.

ŠK Žitavany: Šimon Školník - Patrik Marťák, Patrik Pecho, Erik Drienovský, Dávid Kukučka, Jozef Pecho, Milan Hladík, Tomáš Paulovič, Juraj Hudec, Dávid Hladík, Martina Bednárová, Samuel Šabo, Adam Šabo, Matúš Bednár, Dominik Kukučka, Kristián Uhrín, Erik Barát, Tomáš Mlynka.
Tréner: Zdenko Homola.

Starší žiaci Nevidzian začali podobne ako ich mladší kolegovia dva dni predtým. Prvá akcia skončila gólom, v 38.sekunde skóroval Kováč. O dve minúty mal dobrú šancu Haris, Školník jeho strelu vyrazil. V 4.min mohol vyrovnať Paulovič, sám pred Pleškom namieril tesne vedľa pravej žrde. V 13.min zahrávali hostia roh, M.Hladík vrátil loptu do 5-ky, kde sa hlavou presadil Dávid Kukučka. O tri minúty mal ďalšiu dobrú príležitosť Paulovič, spoza 16-ky strieľal tentokrát vedľa ľavého horného rohu. Rozhodnutie prišlo v priebehu piatich minút, kedy si Nevidzany vypracovali viacero dobrých šancí. Na umiestnenú strelu Tatarkoviča bol Školník prikrátky, Kováč sa presadil na pravom krídle a našiel priestor medzi brankárom a žŕdkou, k tomu opečiatkoval Keszeg v 28.min brvno.
V druhom polčase Nevidzany kontrolovali hru a nepúšťali hostí do príležitostí. Z viacerých rohov domácich sa ujal Kováčov, ktorý zakončil hlavou úplne voľný Haris. Najkrajšia gólová akcia prišla v 60.min. Khavavka otočil hru na Buzáša, ten našiel na ľavom krídle Mladého, ktorý sa pohral s dvojicou obrancou a netradične pravačkou s prehľadom skóroval. V závere mal veľmi dobrú šancu Tatarkovič, hlavou však odkrytú časť bránky netrafil.
ŠK Nevidzany si v súboji prvých dvoch tímov upevnili vedenie v súťaži. Pred poslednou tretinou súťaže im na celkové prvenstvo stačí získať tri body.