Žiaci Nevidzian jesennými majstrami
 25.10.2014, 16:52 v kategóriách ŽIACI U15 | Zápasy | Majstrovské
Súťaž žiakov ObFZ Nitra skupina D - 10.kolo, 25.10.2014 o 10:30, Nevidzany

NEVIDZANY U15 - ŽITAVANY U15 3:1 (1:0)


Gól:
33. Martin Kéry 1:0
67. Milan Hladík 1:1
70. Adam Vaško 2:1
70. Erik Krčmár 3:1

Žltá karta: Patrik Marťák.

Rozhodovali: Juraj Fábry - Karol Gajan, 30 divákov.

ŠK Nevidzany: Andrej Kocian - Matúš Boldiš, Erik Krčmár, Martin Mihalík, Dávid Bielik, Adam Tonka, Radoslav Tatarkovič, Martin Kéry, Dávid Mladý, Lukáš Bogyo, Adam Vaško. Striedali: Matúš Gocman, Martin Halanda. Nestriedali: Ivan Dukay, Filip Berkeš, Šimon Strieška, Alexej Pavlov.
Tréner: Peter Bajla.

ŠK Žitavany: Samuel Homola - Patrik Marťák, Nicolas Bachrony, Juraj Hudec, Matúš Bednár, Andrej Klikáč, Dávid Hladík, Milan Hladík, Patrik Pecho, Samuel Šabo, Martina Bednárová, Tomáš Mlynka, Marko Ferenčík, Dominik Kukučka, Samuel Paulovič, Kristián Uhrin.
Tréner: Zdeno Homola.

V Nevidzanoch sa odohral priamy zápas o jesenného majstra. Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh. Spočiatku mali územnú prevahu hostia, domáci časom hru vyrovnali. Jediný gól padol po výmene lopty medzi Kérym a Tatarkovičom v strede poľa. Kéryho strela z 20 metrov trafila brvno, od ktorého sa odrazila do zeme celým objemom za bránkovú čiaru, čo hneď signalizoval asistent rozhodcu.
Druhý polčas sa niesol v znamení tlaku Žitavian. Hostia si postupne vypracovali viacero šancí, či už z hry alebo priamych kopov, ale Kociana v bránke domácich nevedeli dlho prekonať. Podarilo sa to až tri minúty pred koncom. Akcia na pravej strane bola zakončená prízemným centrom a na druhej žrdi bol úplne voľný M.Hladík. Gól paradoxne pomohol domácim, ktorí sa prebrali. V záverečnej minúte vybojoval loptu Bielik, oblúčikom našiel za obranou hostí Vaška a ten pohotovou strelou nedal brankárovi šnacu. To nebolo všetko. O pár sekúnd zahrával priamy kop Mladý a Krčmár volejom dorazil loptu do siete.
Zápasu by vzhľadom na priebeh hry viac svedčala remíza. Hostia však absolútne nezvládli záver zápasu napriek tomu, že dokázali vyrovnať tri minúty pred koncom. Žiaci Nevidzian tak prezimujú na prvom mieste tabuľky, zápas s Tekovskými Nemcami sa bude dohrávať na jar.