ŠK Nevidzany víťazom LAMA SK cup 2019! + FOTO + VIDEO
 20.1.2019, 13:17 v kategóriách ML. ŽIACI U13 | Zápasy | Majstrovské
Mladší žiaci ŠK Nevidzany triumfovali na halovom turnaji Ligy benjamínkov U13. V základnej skupine si postupne poradili s Hornou Kráľovou (2:0), Veľkým Cetínom (5:3) a Cabaj-Čáporom (9:2). V semifinále nemal šancu Močenok (3:1) a v dramatickom finále vyrovnával 23 sekúnd pred koncom Adrián Skalnický pri hre bez brankára na 2:2. V penaltovom rozstrele chytil Daniel Peciar hneď prvý pokus súpera, Benjamín Šabík, Martin Rumanko a Boris Boďo sa nemýlili a triumf za halový turnaj U13 putuje prvýkrát do Nevidzian.
Najlepším strelcom turnaja sa stal Benjamín Šabík (8 gólov), do All stars sa prebojovali Daniel Peciar a Boris Boďo. V článku nájdete aj fotky a turnaj hodnotil tréner Peter Bajla.

Výsledky ŠK Nevidzany:

Skupina D:

NEVIDZANY U13 - HORNÁ KRÁĽOVÁ U13 2:0


Góly ŠK: Boris Boďo, Alex Jakubička

Prvý turnajový zápas vyznel herne jasne v náš prospech. Výhra bola "iba" dvojgólová, ale súperi našu bránku počas celého duelu vážnejšie neohrozili. Prevahu vyjadril gólovo najskôr Boďo umiestnenou strelou, Jakubička upratal pod brvno Rumankovu nevydarenú strelu po rohu.

NEVIDZANY U13 - VEĽKÝ CETÍN U13 5:3


Góly ŠK: Patrik Studený, Martin Rumanko, Adrián Skalnický, Benjamín Šabík, Boris Boďo

V druhom skupinovom zápase sme už v predstihu potvrdili postup zo skupiny. Na rýchle vedenie 2:0 odpovedal Veľký Cetín gólom, ďalšie sme inkasovali až v úplnom závere za stavu 5:1. Páčil sa najmä gól Martin Rumanka umiestnenou strelou k žrdi.

NEVIDZANY U13 - CABAJ-ČÁPOR U13 9:2


Góly ŠK: Benjamín Šabík 4, Boris Boďo 2, Adrián Skalnický 2, Alex Jakubička

Záverečný skupinový zápas bol našou jednoznačnou záležitosťou. Góly v súperovej sieti pribúdali, podelili sa o ne štyria strelci.

Poradie v skupine D:
1. Nevidzany 9
2. Horná Kráľová 4
3. Cabaj-Čápor 2
4. Veľký Cetín 1

Play-off:

Semifinále:

NEVIDZANY U13 - MOČENOK U13 3:1


Góly ŠK: Benjamín Šabík 3

Do play-off postúpili iba víťazi skupín, ani jeden z nich nestratil zatiaľ ani bod. Vo vyrovnanom zápase sa ujal vedenia Močenok. S tým sa nezmieril Benjamín Šabík. Umiestnenou krížnou strelou k ľavej žrdi vyrovnal, potom sa pohral s obrancom a z otočky poslal svoj tím vedenia a nakoniec využil zlé postavenie brankára a strelou z vlastnej polovičky zavŕšil hetrik.

Finále:

NEVIDZANY U13 - VINODOL U13 2:2, 3:2 po penaltách


Góly ŠK: Adrián Skalnický 2, rozhodujúca penalta Boris Boďo

Finále bolo ako na hojdačke. Remízový stav zrušil striedajúci Adrián Skalnický strelou k žrdi. Stav 1:0 vydržal dlho, ale 4 minúty pred koncom dokázali dvomi presnými strelami zdiaľky Vinodolčania otočiť skóre. Viac ako minútu pred koncom začala naša hra bez brankára. Pätici Šabík, Studený, Rumanko, Boďo a Skalnický prvý útok ešte nevyšiel. Pri druhom spravil Šabík ako posledný hráč kľučku a rozohral akciu, na konci ktorej Skalnický zakončoval do prázdnej bránky. Do konca zostávalo 23 sekúnd. V penaltovom rozstrele chytil Peciar hneď prvú strelu najlepšieho prípravkára ObFZ Nitra za rok 2018 Feketsa. Šabík, Rumanko sa nemýlili a o všetkom rozhodol Boďo dvojitým angličákom.

Celkové poradie:
1. Nevidzany
2. Vinodol
3. Veľké Zálužie
4. Močenok

Bilancia na turnaji: 5 zápasov, 4 výhry, 1 výhra po penaltách, skóre 22:8

Zostava: Daniel Peciar, Dávid Varga - Benjamín Šabík, Martin Rumanko, Boris Boďo, Patrik Studený, Alex Jakubička, Adrián Skalnický, Kristián Kičko. Tréner Peter Bajla.

Góly:
Benjamín Šabík 8
Boris Boďo 5
Adrián Skalnický 5
Alex Jakubička 2
Patrik Studený 1
Martin Rumanko 1

Tréner Peter Bajla hodnotil turnaj pre MY Nitrianske noviny: "Naši chlapci už pred rokom ukázali potenciál, stále sa zlepšujú, pracujú na sebe. Je to veľmi silný ročník a snažíme sa zapracovať aj mladších, aby získali skúsenosti. Vedeli sme, že máme na to, aby sa dostali do semifinále a potom sa uvidí. Dotiahli sme to do konca, chlapci sa tešia. Zápasy boli dobré, súperi ťažké, nebolo to jednoduché."

Kompletné spravodajstvo z turnaja LAMA SK Cup: Rozhodli až penalty, radosť Nevidzian alebo na mynitra.sme.sk.

Fotogalériu nájdete na mynitra.sme.sk.