Cez víkend začína nová sezóna, áčko hrá pohár
 27.júl 2023, 23:02 v kategóriách DOSPELÍ ”A”
V sezóne 2023/24 bude ŠK Nevidzany reprezentovať v súťažiach SFZ, ZsFZ a ObFZ Nitra šesť tímov. Dva seniorské - A-tím bude hrať 6.ligu ZsFZ a zároveň Slovenský pohár (Slovnaft cup), B-tím sa predstaví v novovytvorenej 8.lige B a v Pohári ObFZ Nitra (Campri cup). Dorastenci si zahrajú reorganizovanú 4.ligu ZsFZ, žiaci, mladší žiaci a prípravkári budú hrať v súťažiach ObFZ Nitra.

Áčko po 13.mieste v uplynulej sezóne povedie aj naďalej tréner Juraj Baláž. V kádri má zatiaľ trojicu brankárov Miroslav Géci, Pavol Pecho (naposledy hosťovanie v ŠK Sokol Jakub), Patrik Pecho (prestup z ŠK Žitavany), medzi hráčov do poľa patria Juraj Balko, Miroslav Beňuš, Stanislav Husár, Erik Krčmár, Peter Drgoňa, Ľuboš Kliman, Jakub Matušík, Martin Keszeg, René Lindovský, Richard Koprda, Dávid Šabík (prestup z TJ Družstevník Veľké Ludince), Roman Žikavský, Mário Slamka, Peter Vojtek, Mário Kajaba, Denis Kráľ, Bohumír Šabík a Ján Mášik (poslední traja prišli z U19). S tímom sa pripravujú vekovo stále dorastenci Šimon Očadlík, Martin Rumanko, Boris Boďo, Matúš Turček a brankár Gabriel Nádašdy. V porovnaní s minulou sezónou chýba brankár Vladimír Vojtek (prestávka alebo ukončenie (?) kariéry) a Richard Laktiš (presun do B-tímu).

6.liga Stred ZsFZ má až troch nováčikov, všetkých zo 7.ligy ObFZ Nitra. Priamo postúpil jej minuloročný majster Nitra-Dolné Krškany, z tretieho miesta išli "hore" Nitrianske Hrnčiarovce a Kolíňany dokonca až z piateho miesta. V súťaži sa už nestretneme s Bábom (postup do 5.ligy), Krušovcami (prešli do 7.ligy ObFZ Topoľčany) a Rumanovou (vypadla do 7.ligy ObFZ Nitra).

V príprave sme odohrali tri zápasy. Na turnaji na Dyčke sme po výhre 4:1 nad domácimi prehrali vo finále s Vrábľami 3:4 na penalty, v riadnom hracom čase skončil zápas 0:0. V Mojmírovciach sme vyhrali 4:2. Prvým ostrým testom bude zápas Slovenského pohára doma so Starým Tekovom (nedeľa 30.7. o 17:00), súťaž začneme v sobotu 5.8. o 15:00 v Hornej Kráľovej.